Címlap Hírek Riasztást adott ki a Nemzeti Kibervédelmi Intézet!

Riasztást adott ki a Nemzeti Kibervédelmi Intézet!

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet riasztást adott ki, mely az új biztonsági sebezhetőségekre hívja fel a figyelmet a Microsoft termékeit illetően. A koronavírus miatt kialakult helyzetben otthonról dolgozók sajnos egyébként is magasabb biztonsági és adatvédelmi kockázatot jelenthetnek, ezért érdemes a legújabb szoftveres frissítéseket telepíteni, az ajánlásokból tájékozódni és az adatkezelésekkel kapcsolatban előre, megfelelően mérlegelni.

– – – – – – –

Riasztás

Microsoft termékeket érintő 0. napi sérülékenységekről

Tisztelt Ügyfelünk!

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet riasztást ad ki a Microsoft szoftvereit érintő kritikus kockázati besorolású, távoli kódfuttatást lehetővé tevő 0. napi sérülékenységek kapcsán, azok súlyossága, kihasználhatósága és a szoftverek széleskörű elterjedtsége miatt.

A Microsoft 2020. március 23-án kiadott biztonsági figyelmeztetése alapján a hiba az Adobe Type Manager könyvtárhoz kapcsolódik. A sérülékenység sikeres kihasználásával a távoli támadó kódfuttatási jogosultságot szerezhet, illetve átveheti az érintett rendszer feletti teljes irányítást. A gyártó cég szerint a sérülékenységeket aktívan kihasználják, ezért a következő lépéseket javasolja megtenni:

• Preview Panel és Details Panel kikapcsolása a Windows Explorer-ben

• WebClient szolgáltatás kikapcsolása

• Az ATMFD.DLL átnevezése

Érintett szoftverek: Valamennyi támogatott Microsoft Windows és Microsoft Windows Server

További hivatkozások:

• http://www.jpcert.or.jp/english/at/2020/at200015.html

• http://www.securityaffairs.co/wordpress/100309/security/microsoft-zero-days-attacks.html

• http://www.kb.cert.org/vuls/id/354840/

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat
Nemzeti Kibervédelmi Intézet
Telefon: +36-1-336-4833
Fax: +36-1-336-4886
Incidensbejelentés:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.


Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 32 vendég böngészi
mystat