Címlap

Fotók a munkálatokról

Lőrinci Városháza

 

 

Lőrinci Városi Könyvtár

 


Napelemes rendszer kialakítása Lőrinci városban

KEOP-4.10.0/N/14-2014-0268

 

 

Projekt megnevezése:

Napelemes rendszer kialakítása Lőrinci városban

 

Projekt azonosító száma:

KEOP-4.10.0/N/14-2014-0268

 

Kedvezményezett:

LŐRINCI VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT

 

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:

29 949 798 Ft

 

A finanszírozás típusa:

Európai Regionális Fejlesztési Alap

 

A munkaterület átadás időpontja:

2015. május 12.

 

A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja:

2015. augusztus 14.

 

Érintett épület

Lőrinci Városháza

Lőrinci Városi Könyvtár


 

Projekt bemutatása

NAPELEMEK FOGNAK ENERGIÁT TERMELNI A LŐRINCI VÁROSHÁZÁN ÉS KÖNYVTÁRBAN

Lőrinci Városi Önkormányzata a városháza és a könyvtár napelemes rendszerének kialakítására közel 30 millió forintos európai uniós támogatást nyert. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap az elszámolható költségek 100%-át finanszírozza, a nem elszámolható költségeket azonban az önkormányzatnak önerőből kellett előteremtenie.

A 30,4 millió forintos beruházásnak köszönhetően a Lőrinci Városháza és a Lőrinci Városi Könyvtár a teljes éves energiafelhasználásának kb. 92 százalékát nyeri majd megújuló energiából. A munkaterület átadásra május 12-én került sor. A kivitelezéssel június végére végeznek a szakemberek, így már idén nyártól az európai uniós támogatásnak köszönhetően környezetbarát és gazdaságosan üzemeltethető intézményekkel fog gazdagodni a település.

A projekt legfőbb célja a hálózati villamosenergia-fogyasztás jelentős mértékű csökkentése. Emellett még a környezetvédelemre is nagy hangsúlyt fektettek, hiszen a megújuló energiával működő berendezések (napelemek) üzembe helyezésével mérséklődik a káros anyag, vagyis az üvegházhatású gázok kibocsátása is. A fejlesztést követően az intézmények kevesebb fosszilis eredetű energiát fognak felhasználni, megkímélve a környezetet.

Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 18 vendég böngészi
mystat