Címlap Hírek Lőrinci utcanevek megváltoztatására várt javaslatok

Lőrinci utcanevek megváltoztatására várt javaslatok

Tisztelt Lakosság,

A Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 14. § (2) bekezdése rendelkezik arról, hogy közterületek és közintézmények nem viselhetik olyan személy nevét, aki a XX. századi önkényuralmi politikai rendszerek megalapozásában, kiépítésében vagy fenntartásában részt vett, illetve olyan kifejezést vagy olyan szervezet nevét, amely a XX. századi önkényuralmi politikai rendszerre közvetlenül utal.

Ezen törvény alapján az önkormányzat kötelező feladata, hogy az alábbi utcaneveket megszűntesse és helyükre haladéktalanul új neveket alkosson meg:

- Ságvári Endre,

- Hámán Kató,

- Marx Károly,

- Rózsa Ferenc utca.

 

A fenti nevek önkényuralmi jellegére vonatkozó Magyar Tudományos Akadémia által kiadott állásfoglalás ezen a linken érhető el.

 

A névváltoztatást követően a Hatvani Járási Hivatal - Lőrinci Kormányablak illeték-, és igazgatási szolgáltatási díj nélkül, vagyis ingyenesen cseréli le az okmányokat, így: lakcím igazolványt, forgalmi engedélyt, őstermelői igazolványt, vállalkozói igazolványt, DE csak az érintett lakos kérelmére.

Javaslatokat az új utcák elnevezésére főképp azoktól várjuk, akik érintettek lennének az utca névváltoztatásában, ezért kérjük, hogy ötleteiket a beküldő nevével és címével ellátva a ph@lorinci. hu címre, vagy személyesen a Hivatal ügyfélszolgálatán leadva 2015. március 16-ig juttassák el.

A Képviselő-testület megvitatja a beérkezett ötleteket és várhatóan a március 26-i ülésén dönt az utcanevek megváltoztatásának kérdésében.

                                                                                                   Köszönettel:

                                                                                              Schottner Norbert

                                                                                                          jegyző

Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 24 vendég böngészi
mystat