Címlap Polgármesteri köszöntő

KÖSZÖNTŐ

Kedves Lőrinci polgár, kedves interneten barangoló!
 
 
 
Tisztelettel köszöntöm Lőrinci város hivatalos honlapján!
 
Engedjék meg, hogy néhány mondatban bemutassam településünket!
 
A három városrészből (Lőrinci, Selyp és Erőmű) álló Lőrinci, Heves megye nyugati részén, a Mátra és az Alföld találkozásánál terül el. Az írásos formában először 1267-ben említett település a török pusztítás után gyorsan fejlődött, így a XVIII. századra már jelentős központtá vált. A mezőgazdasággal, kereskedelemmel foglalkozó Lőrinci a XIX. század végére iparosodik: megépül a Cukorgyár, a Zsófia Malom, majd a Magyar Vulkán Cementgyár és 1940-ben a Mátravidéki Erőmű is. A település a századfordulón közjegyzőségi székhely volt téglagyárral, keramit- és cserépgyárral, sajtüzemmel, sok szolgáltató vállalattal, így a térség fontos foglalkoztatási központjává vált.
 
A település 1992. január 1-jétől városi ranggal büszkélkedhet.
 
Megújult honlapunkkal igyekszünk a város 6.016 lakosának igényeit kiszolgálni, ezért törekszünk arra, hogy megismerjék Lőrinci múltját és jelenét, valamint betekintést kívánunk nyújtani jövőbeni terveinkbe, elképzeléseinkbe is. Emellett a mindennapi ügyintézéshez is szeretnénk segítséget nyújtani.
 
Kiemelt feladatunknak tartjuk, hogy polgárainkat tájékoztassuk a városban történő aktuális eseményekről, a civil szervezetek és egyházak tevékenységéről, valamint az intézményeinkben folyó munkáról is. Az új dinamikus honlap számos, a lakosságot érintő, de vendégeink számára is alapvető információt tartalmaz.
 
Köszöntök mindenkit az új portálon és sikeres időtöltést, "jó szörfölést" kívánok!
 
Vig Zoltán
 
polgármester

Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 37 vendég böngészi
mystat