Címlap Hírek FELHÍVÁS

FELHÍVÁS

Felhívom a tisztelt ebtartók figyelmét, hogy a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásárólszóló 41/2010.(11.26.) Korm.r. alapján 2013. január 1-től a négy hónaposnál idősebb eb csaktranszponderrel (microchip) megjelölve tartható.

A veszettség elleni védekezés részletes szabályairól szóló 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet alapján veszettség ellen csakelektronikus transzponderrel (microchip) megjelölt eb oltható. A tömeges microchip-behelyezés tilos,emiatt az a veszettség elleni kötelező védőoltással együtt nem végezhető el.

Ezért az az ebtartó, aki az általa tartott ebet még nem jelöltette meg microchip-el, azt állatorvossalhaladéktalanul pótoltassa, mert enélkül az eb veszettség elleni kötelező védőoltása nem végezhető el.Az eb microchip-el történő megjelölését, illetőleg a veszettség elleni védőoltásra vonatkozó előírásokbetartását a jegyző és a járási állat-egészségügyi hivatal ellenőrzi.

A jogszabályok megszegése esetén a járási állat-egészségügyi hivatal az élelmiszerláncról és hatóságifelügyeletéről szóló törvény alapján élelmiszerlánc-felügyeleti bírságot szab ki, amelynek alapösszegeminimum 15.000Ft.

 

                                                                                                Pammerné Gaál Ágnes

                                                                                                             jegyző

Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 290 vendég böngészi
mystat