Címlap Hírek Nem zár be a középiskola

Nem zár be a középiskola

Víg Zoltán polgármester cáfolta azt a híresztelést, mely szerint Lőrinci Város Önkormányzata a Március 15. Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium bezárását tervezi.

A kedélyeket a Heves Megyei Hírlap február 14-i számában megjelent írás borzolta fel, mely felvetette annak lehetőségét, hogy az intézmény működtetését Lőrinci átadja a megyének. Ebben az esetben a középiskola bezárná kapuit, diákokat pedig Hatvanban helyeznék el.


Víg Zoltán elmondta, véleménye szerint olyan feltételek mellett, hogy az iskola léte veszélybe kerüljön, nem szabad átadni a megyének a működtetésre vonatkozó feladatot. - Lőrincinek szüksége van a középiskolára, ezért az intézmény bezárásának lehetőségét nem támogatom. A iskola jövőjéről képviselő-testület dönt majd, de szeretnék biztosítani mindenkit, hogy azt a javaslatot viszem a grémium elé, melyben az Önkormányzat a megnövekedett terhekkel együtt is vállalja az intézmény fenntartását – tudatta a polgármester.
 

Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 890 vendég böngészi
mystat