Címlap Hírek FELHÍVÁS PARTNERSÉGI VÉLEMÉNYEZÉSRE

FELHÍVÁS PARTNERSÉGI VÉLEMÉNYEZÉSRE

 

LŐRINCI VÁROS TELEPÜLÉSRENDEZÉSI ESZKÖZEINEK ESETI MÓDOSÍTÁSA

két RÉSZTERÜLETEN

 

Tisztelt véleményező Partnerek!

Lőrinci Város Képviselő-testületének a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól alkotott 20/2017. (XII. 06.) önkormányzati rendelete 5 §-a alapján a partnerségi egyeztetésben résztvevők körét tájékoztatom, hogy

Lőrinci Város Képviselő-testülete a 112/2021.(III.30.), valamint a 138/2021.(IV.6.) számú önkormányzati határozatában döntött a hatályos településrendezési eszközök módosításának szükségességéről és arról, hogy a változásra kijelölt területet kiemelt fejlesztési területté nyilvánítja a fejlesztés megvalósítása érdekében.

 

A településrendezési eszközök módosításának egyeztetése a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Kormányrendelet (a továbbiakban: Rendelet) 32.§ (6) bekezdés c) pontja alapján, a Rendelet 42.§ szerinti tárgyalásos eljárással történik, tekintettel arra, hogy a módosítások a Polgármester döntésével kiemelt fejlesztési területté nyilvánított területek. A Rendelet 42.§ (1) bekezdése alapján tárgyalásos eljárás esetén a polgármester a településrendezési eszköz tervezetét a végső szakmai véleményezési szakasz kezdeményezése előtt véleményezteti a partnerekkel a 29/A. § figyelembevételével.

 

A Partnerségi véleménynyilvánítás határideje: 2021. június 28.

 

 

Javaslatot, észrevételt tenni, illetve véleményt nyilvánítani a megadott véleményezési határidőben

kizárólaga véleményezési tervdokumentációval kapcsolatban

a polgármesterhez címzett, írásban benyújtott, szövegszerű, indoklással ellátott véleményben lehet.

Levelezés: Polgármesteri Hivatal: 3021 Lőrinci, Szabadság tér 26., illetve: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 

A véleményezési tervdokumentáció megtekinthető:

nyomtatott formátumban:a Polgármesteri Hivatal Hirdetőtábláján,

digitális formátumban:az önkormányzat honlapján www.lorinci.hu,„Városüzemeltetési Osztály dokumentumai” menüpont alatt.


 

 

Önkormányzatunk a lakossági egyeztetést lakossági fórum keretében teszi lehetővé.

 

A lakossági fórum időpontja: 2021. június 28, hétfő 15.00 óra.

Helyszín: Lőrinci Városi Könyvtár 3021 Lőrinci, Szabadság tér 4/a.

 

A 2021. évi XL. törvény, a 271/2021. (V. 21.) Korm. rendelet, valamint a 264/2021. (V. 21.) Korm. rendelet szerint 264/2021. (V. 21.) Korm. rendelet szerint zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek tartható.

A jogszabályoknak megfelelően a rendezvény szervezőinek kötelessége az esemény biztonságos megrendezéséhez szükséges feltételek ellenőrzése.

Javaslatot, észrevételt tenni, illetve véleményt nyilvánítani a megadott véleményezési határidőben, azaz 2021. július 1-ig kizárólag a véleményezési tervdokumentációval kapcsolatban a polgármesterhez címzett, írásban benyújtott, szövegszerű, indoklással ellátott véleményben lehet.

Levelezés: Lőrinci Polgármesteri Hivatal: 3021 Lőrinci, Szabadság tér 26.,

illetve: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.


Napelemes rendszer kialakítása

Lőrinci városban

PRAXISKÖZÖSSÉG LÉTREHOZÁSA A SELYPI MEDENCÉBEN

 

HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE

A Lőrinci Napsugár Óvoda és Bölcsőde

Rákóczi utcai óvodai telephelyének

Infrastrukturális fejlesztése

Zöldelő városunk I.

Zöldelő városunk II.

Közösségi piac épület korszerűsítése,

fedett és nyitott piactér építése Lőrinciben

Szociális ellátó- és Gyermekjóléti Intézmény

energetikai korszerűsítése Lőrinciben

Lőrinci Városi Könyvtár és Művelődési Ház

Projektek

Ki olvas minket

Oldalainkat 26 vendég böngészi
mystat